Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Obdobie vianočných večierkov je tu. Ako ich vníma napríklad Robo Opatovský?

december 11, 2019 - 14:00
Advent nie je len obdobím zhonu a zháňania darčekov, ale aj časom na neformálne stretnutie s kolegami a na zábavu na firemných kapustniciach a vianočných večierkoch. Tie bývajú často veľmi dvojsečnou zbraňou, pretože kolektív môžu upevniť, ale aj totálne rozbiť.
Foto: 

Vianočné večierky patria do obľúbenej kategórie firemných akcií. Pre zamestnancov je to príležitosť, kedy sa všetci uvoľnia a zabavia. V ten večer väčšinou nikto nerieši, kto je šéf, vytancujete sa a zaspievate si, s kým chcete. Pri akcií pre klientov je to príležitosť na osobnejšiu konverzáciu a nadviazanie neformálnych vzťahov. „Večierok je vtedy vydarený, keď je do detailov premyslený,“ hovorí firemný psychológ Augustín Wagner. „Večer sa dá spestriť kostýmami, zaujímavým hudobným hosťom a treba veľmi dôsledne vymyslieť dramaturgiu programu,“ dodáva Wagner. Potvrdzuje, že firemné večierky sú dnes bežnou súčasťou internej firemnej komunikácie.

Rôzne kreatívne témy

„Firmy sa už nepredháňajú v tom, kto urobí okázalejší večierok. Niekde sú večierky organizované dokonca len zamestnancami pre vlastnú radosť, niekde ich organizuje vedenie pre zamestnancov,“ pripomína firemný psychológ. Tradíciu u nás máme, veľké bratislavské podniky mali podujatia pre zamestnancov ešte v čase socializmu. Takéto predvianočné večierky boli často spojené aj s udeľovaním rôznych firemných vyznamenaní. „V tomto sa dnešné večierky s tými z minulosti podobajú, aj dnes totiž vedenie často využíva takéto stretnutia na celoročné odmeňovanie,“ porovnáva Augustín Wagner. To, ako večierok prebieha, závisí od toho, či ide o večierky zamestnanecké, alebo večierky pre klientov, zákazníkov a obchodných partnerov. V prípade zamestnaneckých večierkov dnes ide skôr o stretnutia v dobrej reštaurácii, niekedy aj vo firemných priestoroch. Veľkej obľube sa dnes tešia rôzne tematické vianočné večierky.

Najobľúbenejšie špeciality

„Momentálne letí masky v štýle Hollywoodu, alebo Karibská noc, či Pirátska párty,“ hovorí konateľ eventovej agentúry Maroš Heller a dodáva: „Na niektorých večierkoch sa robia rôznorodé teambuildingové aktivity, rôzne súťaže a hry. A, samozrejme, k tomu patria aj koncoročné odmeny a rôzne darčeky.“ O polnoci sa podáva kapustnica, predtým sa zvykne  ponúkať klasický catering formou bufetových stolov, kde nechýbajú pečené zemiaky, rezne, ryža, nejaké soté, no a kulinárskymi stálicami sú samozrejme pagáče a slané tyčinky. Z alkoholických nápojov sa podáva väčšinou len víno, tvrdý alkohol už menej. No a trendom v studených bufetoch sú rôzne kanapky, pričom sa upúšťa od klasických vecí ako sú syrovo-šunkové misy. Obľúbené je občerstvenie formou chuťoviek, mäsových rolád a podobne. V teplých bufetoch zasa dominuje slovenská klasika – minirezne a šaláty.“  „Veľkým faux paus býva, keď sa ľudia nekoordinovane vrhnú na catering ešte počas sprievodného programu,“ opisuje klasické správanie Heller.

Skúsenosti s podobnými reakciami má aj spevák Robo Opatovský, ktorý na firemných akciách vystupuje často a už si zvykol na fakt, že jeho spev je podfarbovaný cinkotaním príborov. „Ja tomu hovorím, že hrám gastro džez,“ smeje sa sympatický spevák. „Vtedy si treba upratať v hlave a jasne zadefinovať, že nie som na nejakom festivale, alebo vlastnom koncerte, ale na zaplatenej akcii, kde s tým v našich zemepisných šírkach treba tak trochu počítať.“

- - Inzercia - -