Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čaká vás prvé rande? Prinášame 5 tipov, ako uspieť!

júl 22, 2018 - 00:40
Každá z nás má za sebou zopár schôdzok. Niektoré dopadli negatívne, iné zasa pozitívne. Jednu vec však máme spoločnú - takmer vždy sme nervózne. Čo ale robiť pre to, aby sme sa vyhli stresu a aby sme pred našim novým objavom pôsobili čo najprirodzenejšie? Prinášame vám pár tipov!
Foto: 

1. Zostaň sama sebou 

Najlepšia vec, akú môžeš na prvom rande urobiť je, že zostaneš sama sebou a budeš úprimná. Áno, také jednoduché to je! Pokúšať sa byť niekým iným spôsobí iba problémy. Ak si bude myslieť, že si hravá a temperamentná (a bude sa mu to páčiť), bude sa cítiť podvedený, keď neskôr zistí, že opak je pravdou. Môžeš si pripadať fádna a myslieť si, že nemáš čim zaujať, ale mýliš sa! Ak by si naozaj taká bola, nepozve ťa na drink:-)

Dôveruj svojej schopnosti prilákať muža na základe toho, kým skutočne si a nie kým si myslíš, že by muž chcel, aby si bola. Môžeš tým totiž k sebe prilákať niekoho, kto sa k tebe vôbec nehodí.

2. Výber oblečenia 

Určite by si mala zvoliť niečo, v čom sa cítiš pohodlne a dodá ti to sebavedomie. Neobliekaj si niečo príliš obtiahnuté či vyzývavé. Pôsobí to prvoplánovo a muž si ťa môže zaradiť do kategórie „úlovok na jeden večer.” Ak nevieš, na akom mieste sa bude rande konať, radšej si obleč formálnejšie šaty a podpätky, ako by si mala prísť v roztrhaných rifliach a žabkách. 

3. Užívaj si to

Jedna z našich základných rád je, aby si bola nenútená. Nemusíš sa ho pýtať všetky základné zoznamovacie otázky ako: Kde pracuješ? Máš deti? Kde bývaš? Bol si už ženatý? Nie je to pohovor, ale prvé rande! Skús sa naopak opýtať na to, aká je jeho obľúbená reštaurácia, kam naposledy cestoval, či akú hudbu má rád. Ostatné sa dozvieš v pravý čas:-)

Chápeme, že pred prvým rande si nervózna a máš problémy sa uvoľniť a byť sama sebou. Pozri si obľúbenú komédiu predtým, ako vyrazíš von alebo sa pusti fajn hudbu. Jednoducho povedané -  nájdi si niečo, čo ťa uvoľní.

4. Usmievaj sa 

Neber svoje prvé rande príliš vážne a hlavne sa uisti, že sa veľa usmievaš. Psychológovia zistili, že keď sa na prvom rande usmievaš (pozor!), musí to byť skutočný úsmev, nie ten umelý, môžeš očakávať pozitívny priebeh tvojho rande. Uvidíš, bude sa ťa snažiť udržať v dobrej nálade po celý čas.

5. Nepoužívaj svoj telefón

Nie je nič otravnejšie, ako niekto, kto pravidelne kontroluje svoj mobil, keď je v spoločnosti iných. Počas rande nemáš dôvod si četovať alebo rolovať, čo je nové na instagrame. Dokonca aj keď sa nudíš alebo sa rande už blíži ku koncu, maj trochu rešpektu a nechaj svoj telefón v kabelke. 

Dúfam, že tieto tipy ti pomôžu pri tvojom budúcom rande. A na záver - pamätaj, že tvoj potencionálny partner je pravdepodobne rovnako nervózny ako si ty. :-) Veľa šťastia!

- - Inzercia - -